Localhost Bilgisayar Nasıl Kurulur?

Öncelikle Localhost ne işe yarar?

Localhost, kişisel bilgisayarınızdan sınırlı olarak aldığınız servis olarak nitelendirilebilir. Bilgisayarınızı bir hosting hesabı gibi kullanmanız ve genel itibari ile 127.0.0.1 IP adresi üzerine atanan, kendi bilgisayarınız içerisinde oluşturduğunuz bir hosting önizleme sistemi olarak da net bir şekilde değerlendirilebilir.

Localhost panelinizi aynı zamanda phpmyadmin gibi özellikler ile kullanabileceğinizden sistemin size sunduğu kolaylıkları çok net bir şekilde değerlendirebiliyor ve bununla birlikte avantajlar hakkında da bilgi sahibi olabilme şansına erişiyorsunuz.

En İyi Localhost Programları Nelerdir?

Localhost yazılımını kolay bir şekilde bilgisayarınızda aktif edebilmeniz adına şuan için internet üzerinde yaygın olarak tercih edilen 3 adet localhost yazılımı bulunmaktadır. Bu yazılımların isimleri üzerinde net bir şekilde duracak olursak;

  1. AppServ
  2. WampServer
  3. XAMPP

olacak şekilde localhost sistemi konusunda sektörün en ideal üç programı olarak nitelenmektedir. Biz, sizlere bu programda Appserv kurulumu hakkında resimli anlatım yapacak ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden geleni yapacağız.

AppServ Kurulumu Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle BURAYA TIKLAYARAK programın .exe kurulum dosyasını bilgisayarımıza indiriyoruz. Sonrasında ise indirdiğimiz programın üzerine iki kere tıklıyoruz.

2-) Yukarıdaki ekran geldiğinde burada NEXT > sekmesine tıklayarak ilerliyoruz.

3-) Yukarıda programın lisans sözleşmesi ekranı gelecek. Burada I AGREE sekmesine tıklayarak kabul ediyor ve yeniden ilerliyoruz.

4-) Yukarıdaki ekran geldiğinde programımızın hangi dizine kurulmasını istediğimizi BROWSE seçeneğine tıklayarak seçiyoruz. Dilerseniz hiç ellemeden de NEXT > sekmesine basarak ilerleyebilirsiniz.

5-) Yukarıdaki ekranda localhost sisteminizde hangi özellikleri kullanmak istediğinizi seçerek bu kısımda da NEXT > diyerek ilerliyoruz. Hepsinin seçili olmasında bir sakınca yoktur.

6-) Yukarıdaki ekranda Server Name isminin localhost olması, Apache Port’un 80 olması gerekiyor. Bununla birlikte mail kısmına kendi mail adresinizi girdikten sonra NEXT > sekmesi ile ilerliyoruz.

7-) Yukarıdaki ekranda phpymadmin girişi vs için root şifremizi belirliyor ve ayarları ekrandaki gibi yaptıktan sonra INSTALL sekmesine tıklıyor ve kurulumu başlatıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir